Keyifli bir Açılış, Harikulade bir Mutfak!

Dün harika bir gündü! İstanbul, güleryüzlü çalışanlarıyla yepyeni bir mağazaya kavuştu. ALNO ve GAGGENAU markaları artık Nispetiye10’daki bu yeni mağazada görülebilir!

Açılışı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Alno Türkiye ve Tielsa Almanya ekibi yaptı. TIELSA’nın ürettiği connected kitchen ALNO mutfak bizi büyüledi!

Ben de bu açılışa özel tatları, işte bu harika mutfakta pişirme fırsatına sahip oldum. Sevgili Barış Yıldızsoy ve ekibine bir kez daha buradan hayırlı olsun diyorum.

Viedodanda izleyeceğiniz üzere, mutfak hareketli! Bu da ne demek; artık standart 90 cm tezgahlarda çalışmak zorunda değilsiniz demek… ilk kez bir mutfağa bu kadar hayran kaldım! yaptıkları inovatif ürünler sadece hayali tasarımlar değil, günlük hayatta tam da ihtiyacımız olan ürünler; bu tezgah yükseltme ve alçaltma sistemi ile ilgili şöyle örnek vereyim: 3 kişilik bir aile düşünün, baba 1.80cm, anne 1.55 cm, çocuk da 1.30 boyunda. Bu 3 birey mutfağa girdiği zaman maalesef standard 90 cm’lik tezgahlarda çalışmak zorunda kalıyorlar; babanın eğilmekten beli ağrıyor, anneye yüksek gelen tezgah bacaklarını ağrıtmakla kalmıyor, pişireceği yemeğin içini dahi görmekte zorlanıyor, çocuk ise mutfakta hiç görev alamıyor.  işte Tielsa’nın bu sistemiyle bu durum tamamen ortadan kalkıyor. mutfağa keyif ve ergonomi geliyor. Çocuk, anne ve babasıyla birlikte yemek yapmanın keyfine varıyor. İşte bu; yaşayan bir mutfak demek benim için.

Firmanın yaptığı yenilikler sadece tezgahın yükselip, alçalmasıyla da kalmıyor, ağzı açık bırakan, şaşırtan pek çok sistem mevcut.

Kısacası daha önce çok fazla mutfakta bulundum, hiç bir mekanda bu denli, rahat, ergonomik ve mutlu çalışmadım! Kendimi şanslı sayıyorum 🙂

acilis pelin dumanli tielsa barış yıldızsoy pelin dumanli pelin dumanli gaggenau pelin dumanlı alno tiesla murat hazinedar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s